Gintaro gaminiai yra įstabūs, tačiau labai jautrūs ir trapūs. Per laiko gaminiai gali pasidengti riebalais ar gaminio savininko makiažu, taigi gali prarasti savo spindesį. Norėdami atnaujinti savo gaminį, itin svarbu kad laikytumėtės rekomendacijų, kaip gaminį saugiai atnaujinti jo nesugadinant.
Gintaro valymas su drėgnu audiniu
Pasiruoškite dubenį muilino vandens. Pripildykite dubenį drugno vandens ir įlašinkite kelis lašus skysto muilo. Išmaišykite tirpalą taip, kad muilas su vandeniu susimaišytų, bet nesusiformuotų putos. Naudokite švelnų skystą muilą, tokį kaip rankų muilas ar indų ploviklis. Venkite abrazyvinių priemonių, kurios gali pažeisti gintarą. Susiraskite švelnų ir švarų audinį. Mikropluošto ar flanelės audiniai labiausiai tam tinka. Sudrėkinkite audinį dubenyje ir išgręžkite taip, kad nevarvėtų. Audinys turi būti drėgnas, o ne šlapias. Valykite audiniu gintarą, kol nusivalys nešvarumai. Nelaukdami nusausinkite gintaro gaminį sausu audiniu, kad neliktų drėgmės. Jei valote kelis savo gaminius tuo pat metu, kiekvieną valykite atskirai - pirma su drėgnu audiniu, po to su sausu. Nepalikite gintaro nudžiūti savaime, nes tuomet gintaras gali pasidaryti blankus. Pablizginkite savo gintarą su trupučiu alyvuogių aliejaus. Tai ne tik pašalina riebalų žymes, bet taip pat nublizgina gintarą. Užsitepkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ant pirštų ir šiek tiek patrinkite gintarą. Aliejaus likučius nuo gintaro nuvalykite sausu, švariu audiniu.
Gintaro gaminių valymas sidabro poliravimo servetėlėmis
Įsigykite sidabro poliravimo servetėlių. Tokie audiniai paprastai parduodami juvelyrikos ar rankdarbių parduotuvėse. Pasirinkite tas servetėles kurios turi ir šviesią, ir tamsią puses. Šviesioji pusė skirta pašalinti nešvarumams, o tamsioji pusė naudojama gintaro nublizginimui (poliravimui).
Šveiskite savo papuošalą su šviesiąja poliravimo servetėlės puse. Jei jūsų gintaro papuošalas yra su sidabru, jūs pamatysite, kad servetėlė pajuoduos. Taip būna valant tokius papuošalus. Valykite tol, kol papuošalas bus švarus.
Nublizginkite savo gintarą su tamsiąja servetėlės puse. Greitais sukamaisiais judesiais trinkite gintarą. Tęskite tol, kol gintaras atrodys švarus ir spindintis.
Gintaro gaminių valymas muiliname vandenyje
Šiuo metodu naudokitės labai atsargiai . Yra daug prieštaraujančių nuomonių dėl vandens poveikio gintarui. Kuomet vieni juvelyrai pataria savo gaminius valyti vandenyje su muilu, kiti nepritaria. Jei jūsų gaminys yra ypač nešvarus, tuomet pirma pabadykite valyti savo gintarus nematomose vietose. Pasiruoškite du dubenius vos šilto vandens. Dubenys turi būti pakankamai dideli, kad tilptų jūsų gaminiai. Vienas dubuo bus reikalingas nuplauti, kitas nuskalauti. Į vieną dubenį įlašinkite kelis lašus švelnaus skysto muilo. Išmaišykite muilą su vandeniu taip kad nesusidarytų putos. Jūs galite naudoti rankų muilą, indų ploviklį, bet venkite šiurkščių ploviklių. Panardinkite gintaro vėrinį į dubenį su vandeniu ir muilu. Švelniai pirštais paplaukite gintarus kol nusiplaus visi nešvarumai.
1. Jei yra nešvarumų tarp karoliukų, panaudokite itin švelnų dantų šepetėlį tarpams ir plyšeliams išvalyti, bet netrinkite per stipriai.
2. Neįtempkite vėrinio - taip gali sutrūkti.
3. Venkite palikti vandenyje savo gintarą ilgesniam laikui. Nuo ilgesnio sąlyčio su vandeniu gintaras gali pasidaryti padūmavęs.
Praskalaukite gintarus švariame vandenyje. Panardinkite savo gintaro vėrinį į dubenį su švariu vandeniu, kad pašalintumėte muilo likučius.
Nelaukdami nusausinkite gintarus švelniu audiniu. Tinka bet kokia švelni medžiaga, tokia kaip flanelė ar mikropluoštas. Netempkite gintaro vėrinio, netrinkite karoliukų vienas į kitą. Nepalikite drėgnų gintarų, nes jie gali palikti padūmavę.
Patarimai ir įspėjimai
Jūs galite naudoti alyvuogių ar migdolų aliejų parastam gintaro gaminio poliravimui, norint sugrąžinti gaminio spindesį (jei gaminys nėra purvinas). Nuvalykite savo gintaro papuošalą kiekvieną kartą panešiojus - taip gintaras neapsineš riebalais. Saugokite savo gintarinius papuošalus - taip jie jus džiugins ilgiau:
Nepalikite savo gintaro gaminių tiesiogiai saulėje.
Neplaukiokite ir nesimaudykite dėvėdami gintarinius papuošalus.
Venkite dėvėti gintarinius papuošalus namų ruošos darbuose (valant namus, skalbiantis, plaunant indus.
Laikykite savo gintarinius papuošalus medžiaginiame maišelyje, atskirai nuo kitų papuošalų.
Plaukų laką ar kvepalus naudokite prieš užsidėdami gintaro papuošalą.
!!!
Gintaro paviršius yra minkštas, taigi lengvai subraižomas. Nusiimkite žiedus ir apyrankes prieš valydami savo gintarinį papuošalą.
Venkite abrazyvinių cheminių medžiagų ar ploviklių, kurie gali pažeisti gintaro paviršių.
Nenaudokite sidabro poliravimo priemonių ant gintaro, net ir tuo atveju, jei gintaro papuošalas yra su sidabru.
Atsargiai plaukite gintarą muiliname vandenyje - nemirkykite gintaro, nes gintaras gali pasidaryti apdūmavęs.